خانه / دسته‌بندی نشده / با فرد دارای اختلال شخصیت مرزی ازدواج کنیم؟

با فرد دارای اختلال شخصیت مرزی ازدواج کنیم؟

ازدواج با شخصیت مرزی

روز به روز افراد بیشتری این سوال را میپرسند. دورمان پر است از ادمهای مردد که اینطرف و انطرف مداوما به دنبال جواب میگردند. بالاخره ازدواج با فردی که دارای اختلال شخصیت مرزی است چه حکمی دارد؟ از طرفی عاشقش هستید و شاید دلتان برایش ضعف میرود و از طرفی هاله ای از ترس و تردید شما را فرا گرفته. حقیقت این است که هیچکس جز شما نمیتواند در مورد زندگی و اینده شما تصمیم بگیرد. وظیفه یک مشاور این است که حقایق را به شما بگوید و حالت ها و خطراتی که ممکن است پیش روی شما باشد را برای شما روشن کند و در نهایت تصمیم با شماست.

 

آیا اختلال شخصیت مرزی درمان دارد؟

اگر کسی که دوستش دارید به این بیماری مبتلاست ، اولین سوالی که شما امیدوارانه به دنبال ان میگردید این است؟ ایا درمان دارد؟ من حاظرم هر کاری از دستم بر بیاید برایش انجام بدهم ، حاظرم او را پیش بهترین متخصصان و درمانگران ببرم ، از این نظر هیچ مشکلی نیست ، اما ایا درمان دارد؟ حقیقت این است که روند درمانی افراد دارای اختلال شخصیت مرزی بسیار زمان بر ، طاقت فرسا و پیچیده است. تا جایی که بسیاری از درمانگران بطور کلی با فرد دارای شخصیت مرزی کار نمیکنند! درمان شخصیت مرزی بسیار به همراهی بیمار وابسته است و در طول پروسه درمان ، درمانگر کمک میکند که بیمار یاد بگیرد چگونه هیجاناتش را کنترل کند. بیشتر اوقات نیز دارودرمانی الزامی است.

 

ویژگی های خطر ساز افراد اختلال شخصیت مرزی چیست؟

 

ممکن است صبح برای شما گل بخرد و شب به شما بگوید که از زندگیش بروید بیرون. لحظه ای شما را پاک ترین انسان زمین میبیند و لحظه ای دیگر شیطان مسلم. نه این که گمان کند ، در ذهن او مسلم و قطعی است که شما بدترین ادم زمین هستید! دست خودش هم نیست. فرایند های فکری او اینگونه کار میکنند. هیچ چیز سخت تر از ان نیست که کسی که عاشقش هستید و تمام ارزویتان کمک کردن به اوست از شما بخواهد زندگیش را ترک کنید. اما اگر میخواهید با او ازدواج کنید از پیش باید اینها را بپذیرید!

 

درمان ندارد؟ 🙁

بطور کلی اگر تصمیم به ازدواج با چنین فردی دارید ، به امید درمان شدنش ننشینید. با خودتان دو دو تا چهار تا کنید ببینید ایا با همینی که هست میتوانید بسازید یا نه؟ اگر چه دارو ها و درمان های رفتاری میتواند تا حدی کمک کننده باشد و باعث شود علائم کمتر بروز کنند ، اما شما همیشه بدترین حالت های ممکن را در نظر بگیرید ، ببینید که ایا حمل بدترین چیز ها را دارید یا نه؟

 

هر طور شده میخامش ، فقط راهنماییم کنین چیکار میتونم براش بکنم که بهتر شه؟

 

برای اینکه بدانید چگونه باید با او تا کنید ابتدا باید فرایند های فکری و رفتاری چنین شخصیتی را به خوبی بشناسید:

 

  • ویژگی اول: افراد دارای شخصیت مرزی به سختی اعتماد میکنند و به راحتی اعتمادشان را از دست میدهند. بخاطر همین باید خیلی مواظب باشید که پا کج نگزارید. هر چیی که قولش را میدهید حتما حتما انجام دهید.
  • ادمهای مرزی شدیدا از طرد شدن واهمه دارند. سعی کنید همیشه به او اطمینان دهید که در هر شرایطی پشتش هستید. هرگز سعی در تحقیر یا القای هر حسی مثل دوست داشتنی نبودنش نکنید.
  • اگر بچه دار شدید او را با بچه تنها نگذارید. ادمهای دارای شخصیت مرزی کنترلی بر خشمشان ندارند. وقتی عصبانی شوند دیگر هیچکس را نمیشناسند. ممکن است برخورد های بد و تنبیهات فیزیکی او تاثیر بدی بر فرزند شما بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *