خانه / درمان شناختی رفتاری / کارگاه درمان جامع تنبلی

کارگاه درمان جامع تنبلی

فیلم کارگاه درمان جامع تنبلی

فیلم کارگاه درمان جامع تنبلی

قـیـمـت : ۳۵ هزار تومان  ۱۵ هزار تومان

نوع : فیلم آموزشی | تـدریـس بر روی اسـلاید

زمــان : ۷۳ دقــیــقــه | حجم (فشرده) : ۷۰ مـگابـایـت

شیوه دریافت : دریافت محتوای آموزشی بلافاصله پس از پرداخت (دانلودی)

این کارگاه در حال حاظر موجود نیست و پس از بازنگری مجددا عرضه میشود

این کارگاه در حال حاظر موجود نیست و پس از بازنگری مجددا عرضه میشود

مخاطبان این کارگاه چه کسانی هستند؟

 • کسانی که اهداف مهمی دارند اما برای رسیدن به آنها به اندازه کافی تلاش نمیکنند
 • افرادی که تلاش شان کمتر از مقداری است که برای رسیدن به هدفشان نیاز دارند
 • افرادی که برنامه ریزی میکنند اما نمیتوانند به برنامه هایشان عمل کنند
 • کسانی که انجام کارهای مهم خود را به تعویق می اندازند
 • افرادی که همیشه تصمیم میگیرند “از فردا” برنامه های خود را عملی کنند اما نمی توانند
 • کسانی که میخواهند به سرعت و یک بار برای همیشه تنبلی را از خود برهانند

 

 

چرا بسیاری از آدم های باهوش در زندگی شان به جایگاه واقعی خود نمیرسند؟ مگر همه آدم ها نمیخواهند موفق باشند؟ مگر همه نمیخواهند در زندگی مدام رو به جلو بروند ، مهارت های زیادی یاد بگیرند ، در بهترین دانشگاه ها تحصیل کنند و درامد و سطح زندگی بالایی داشته باشند؟ پس چرا با آنکه هم باهوش هستند و هم خواهان موفقیت ، به آن دست نمی یابند؟ پاسخ  اینجاست : هوش فقط ۲۵ درصد لوازم موفقیت را تشکیل میدهد ، ۷۵ درصد باقی مانده “شخصیت” است. آدمها هر چقدر هم باهوش باشند ، تا زمانی که شخصیتی تلاشگر ، سمج و تنبلی گریز نداشته باشند هرگز در زندگی به آنچه میخواهند دست نمی یابند.

 

 

 

 

مدتی قبل که به دیدار یکی از دوستانی که در حوزه مشاوره تحصیلی فعالیت میکرد رفته بودم ، مشاهده کردم که او در حال مشاجره با یکی از شاگردان خود است. او با صدای بلند بر سر شاگردش که در درس خواندن تنبلی میکرد فریاد میزد که «مگر نمیدانی چند ماه بیشتر تا آزمون نمانده ، مگر نمیدانی فرصت روز به روز کمتر میشود ، مگر نمیدانی رقبای تو به شدت در تلاشند و این یکی از مهم ترین مراحل زندگی توست؟»

 

من از پاسخی که او به شاگرد خود میداد شگفت زده شدم. برای من که مدتهاست در حوزه رفتار درمانی فعالیت میکنم، این پاسخ مثل این میماند که به فردی که درگیر اعتیاد به مواد مخدر است بگویید “مگر نمیدانی اعتیاد تو را به قهقرا میبرد و خانواده را از تو میگیرد و در جامعه مطرود میکند و دارایی های مالی و اعتبار اجتماعی ات را به یغما میبرد ، پس چرا ترک نمیکنی؟”حقیقت این است که همه ی آدم هایی که مشکل تنبلی دارند میدانند چه چیزی خوب است و چه چیزی خوب نیست ، همه شان میدانند کار درست چیست و برای رسیدن به اهدافشان دقیقا باید چه کاری انجام دهند. آن ها حتی بسیار دقیق برای اهدافشان برنامه ریزی میکنند و تصمیم میگیرند ، اما مشکل در مقام اجراست.

 

 

برخی افراد که نسبت به مکانیسم رفتار انسان نا آگاه اند ، تنبلی کردن را به عنوان یک «اختلال رفتاری» که نیاز به درمان دارد به رسمیت نمیشناسند. به همین علت نسخه هایی که برای حل آن میدهند هم صرفا شامل شور انگیز های موقتی مانند دیدن کلیپ های انگیزشی ست. اگر چه این قبیل شور انگیز ها ممکن است در برخی افراد برای مدت بسیار کوتاهی موثر باشند ، اما هرگز قادر به حل مشکل نیستند. تا زمانی که شما سیستم رفتار خود را نشناسید ، قادر به اصلاح آن نیز نخواهید بود. ابتدایی ترین فاکتور برای تغییر رفتار و از بین بردن تنبلی ، آگاهی نسبت به نحوه شکل گرفتن و تثبیت رفتارهای انسانی است.

 

«کارگاه درمان جامع تنبلی» دقیقا چیست؟

این کارگاه از دو قسمت تشکیل شده است. در ابتدا شما با مکانیسم رفتاری انسان و مکانیسم مغز انسان – که دانستن آن کلید و قدم اول برای درمان تنبلی است – آشنا میشوید ، در قسمت اول خواهید دانست که هر یک از رفتارهای ما چگونه شکل میگیرند و چگونه تثبیت میشوند ، یاد میگیرید که چرا ما با وجود آنکه میدانیم کار درست چیست و با انجام دادن چه کارهایی به اهدافمان خواهیم رسید ، باز تنبلی میکنیم. خواهید دانست ما چگونه شرطی میشویم و رفتارهایمان را تکرار میکنیم ، و در قسمت دوم که اصل داستان ما شروع میشود ،  می آموزید که چگونه بصورت کاملا عملی و اجرایی ، رفتار های روزمره خود را از آنچه در حال حاظر هست ، به آنچه که لازمه رسیدن به اهداف و برنامه های شماست تغییر دهید ، تنبلی را در درون خود بکشید و با حداکثر توان در مسیر اجرایی کردن برنامه هایتان قرار بگیرید

 

مدرس این کارگاه کیست؟

علی جعفری – مشاور و مدرس دوره های CBT درمان شناختی-رفتاری ، نویسنده کتاب مبانی رفتار درمانی شناختی

 

 

توضیحات مدرس در مورد این کارگاه را بشنوید :

 

 

 

پرسش های متداول :

 

آیا این کارگاه اموزشی تکرار حرفهای کلیشه ای در مورد انگیزه و اراده است؟

خیر. در این کارگاه قرار نیست حرفهایی مانند : “تو میتوانی – انسان انقدر قدرتمند است که میتواند به هر آنچه تصور میکند برسد – برخیزید – در خود تغییر ایجاد کنید” یا سخنانی از قبیل مثبت اندیشی و قانون جذب و باور ها و…که در سخنرانی های انگیزشی و کتاب ها و مجلات زرد حوزه موفقیت و امثالهم شنیده میشود تحویل شما بدهیم. این قبیل سخنان ذره ای مشکل تنبلی را حل نخواهد کرد. در این کارگاه قرار نیست حرفهای هیجان انگیز یا «دل خوش کنک» بزنیم تا شما به هیجان بیایید اما پس از اتمام کارگاه حس کنید زندگی و رفتارهایتان هیچ تغییری نکرده است ، بلکه قرار است بصورت کاملا تخصصی به موضوع تنبلی و رفتار های انسانی بپدازیم و به شما بیاموزیم که چگونه از شر تنبلی خلاص شوید.

 

پس از مشاهده این آموزش ، شما دقیقا به چه چیزی دست می یابید؟

 • یاد میگیرید که چگونه به وسیله خود شرطی سازی و قواعد اصلاح رفتار ، تنبلی را بصورت کامل حذف کنید
 • قادر خواهید شد بصورت پیوسته و پایدار برنامه های خود را اجرایی کنید و به تعویق انداختن کارها را متوقف کنید
 • خواهید دانست اراده و انگیزه اساسا چیست؟ چرا با وجود اینکه شما خود را با انگیزه میدانید اما باز قدم های لازم را بر نمیدارید؟
 • «نظام رفتاری انسان» را خواهید شناخت ، قادر خواهید بود علت انجام هر یک از رفتار های روزمره خود را تحلیل کنید و آنها را به گونه ای هوشمندانه تغییر دهید
 • قادر خواهید بود اتلاف وقت خود را بصورت کامل و در مدتی کوتاه از بین ببرید

 

 

 

آیا این کارگاه برای همه افراد مناسب ست؟

باز هم نه. اگر شما جزو افرادی هستید که وظایف و مسئولیت های خود را بصورت منظم انجام میدهید و به شکلی مسئولانه در راستای اهدافتان تلاش میکنید ، با تبریک ، شما نیازی به تهیه این آموزش ندارید. اما اگر فردی هستید که تنبلی شما مشهود است و در وضعیتی قرار دارید که میدانید در صورت ادامه روند فعلی به اهدافتان نمیرسید و باید تلاشتان را دو چندان کنید ، و یا اینکه مدام در سر می پرورانید که از روز بعد یا هفته بعد وضعیت را بهبود ببخشید و برنامه هایتان را با قدرت تمام اجرایی کنید اما در عملی کردن آن با مشکل مواجهید ، تهیه این کارگاه نه تنها لازم بلکه ضروری ترین کاریست که هم اکنون باید انجام دهید.

به کلمه «هم اکنون» در انتهای جمله قبل دقت کنید. یکی از آفت هایی که افراد دچار تنبلی به آن گرفتار هستند ، به تعویق انداختن کارها و تردید در اجرای آنچه میدانند باید انجام شود است. آدم هایی که دچار اختلال تنبلی هستند معمولا انجام دادن کاری که باید انجام شود را موکول به رند شدن ساعت ، یا رسیدن یک روز خاص در هفته (معمولا آغاز هفته) میکنند.

در مورد اینکه چرا این افراد با آنکه میدانند به تعویق انداختن یک کار باعث نمیشود انجام آن کار آسانتر شود باز هم آن را به تعویق می اندازند ، و اینکه چگونه میتوان آن را درمان کرد ، به تفصیل در این کارگاه سخن گفته ایم ، اما پیش از آن توصیه اکید میکنیم اگر شما جزو افرادی هستید که با این مشکل روبرو هستید ، هرگز و به هیچ دلیل و بهانه ای ، تهیه این کارگاه را حتی برای یک روز به تعویق نیاندازید. به تعویق نیانداختن فراگیری اینکه چگونه تنبلی را از بین ببرید ، اولین مرحله درمان تنبلی شماست. اگر همین “امـروز” تنبلی را از بین نبرید ، او “فـردای” شما را از بین خواهد برد.

 

مزیت های این کارگاه چیست؟ 

 • آموزشی کاملا حرفه ای و تخصصی در حوزه «درمان رفتار» دریافت میکنید که شما را قادر خواهند ساخت یکی از زیان بار ترین اختلالات رفتاری خود یعنی تنبلی را از بین ببرید
 • بر خلاف تمام توصیه ها و مطالبی که ممکن است تا کنون در سطح اینترنت یا کتاب ها خوانده باشید ، این کارگاه کاملا «عملی» ، «اجرایی» ، «موثر» و بر مبنای اصول رفتار درمانی شناختی است
 • با پرداخت هزینه ای به مراتب پایین تر از یک جلسه مشاوره ، علاوه بر آن که به صورت تفصیلی تر و پایه ای تر ،  تمام چیزهایی که باید برای رفع مشکل خود انجام دهید را خواهید دانست ، مطالبی اساسی در مورد نظام رفتارهای انسانی خواهید آموخت که بجز اینکه کمک میکند تنبلی خود را سریعتر و آسان تر از بین ببرید ، دانشی موثر برای شناخت بهتر خودتان به شما منتقل میکند

 

 

همکاران محترمی که در حوضه های مختلف مشاوره (اعم از شخصی ، شغلی ، خانوادگی ، تحصیلی و غیره) فعالیت مینمایند میتوانند از مسائل مطرح شده در این کارگاه برای درمان مراجعین خود بصورت “فردی” و برای شخص مراجع بهره ببرند ، اما از آنجایی که تمامی محصولات مجموعه رفتار درمانی قبل از عرضه در وبسایت در قالب های مختلف که قابلیت ثبت حقوقی دارند به ثبت میرسند ، هر گونه بازتولید تمام یا قسمتی از محتوای این کارگاه چه بصورت کارگاه های عمومی ، و یا در سایت ها ، کانال های تلگرامی و شبکه های اجتماعی ، در هر قالبی اعم از متنی ، صوتی و… – چه رایگان و چه غیر رایگان – ممنوع است و پیگیری جدی ما را به دنبال خواهد داشت. همچنین در صورت گزراش نقض حقوق معنوی این آموزش به فرد گزارش دهنده برای تشکر هدایایی اهدا خواهد شد

 

 آیا این آموزش واقعا کارآمد است؟

همه ما از اینکه وقت و هزینه خود را صرف کنیم اما در نهایت یک کالای بی کیفیت یا حرف های بدرد نخور و غیر اجرایی تحویل بگیریم متنفریم.

ما این کارگاه را قبل از عرضه بر روی سه کیس متفاوت آزموده ایم. نفر اول و دوم ، دو فارغ التحصیل کارشناسی حقوق بودند که باید برای آزمون کارشناسی ارشد اماده میشدند. با انکه چند ماه از زمان مفید مطالعه آنها میگذشت اما جمع مطالعه هر دو نفرشان به ۱۰ درصد حجم منابع آزمون ارشد هم نمیرسید، همچنین میزان مطالعه هر دو شان در هفته قبل از ارائه این کارگاه رقم “صفر” بود. هر دو آنها هر هفته برنامه ریزی های جدیدی برای مطالعه انجام میدادند اما آخر هفته بعد که میدیدند آن برنامه اجرایی نشده دوباره برنامه جدیدی مینوشتند. در واقع هر هفته تصور قطعی آنان این بود که از هفته بعد با شدت تمام به مطالعه خواهند پرداخت ، اما آن هفته بعد هرگز فرا نمیرسید.

از آن دو خواستیم تا میزان  مطالعه شان را پس از این کارگاه با دقت ثبت کنند. نتیجه شگفت آور بود: میزان مطالعه نفر اول در سه روز بعد از برگزاری کارگاه – به ترتیب – روز اول پنج ، روز دوم هفت و روز سوم به ۸ ساعت و نیم رسید. همچنین نتایج کیس شماره دو ، به ترتیب در سه روز پس از برگزاری کارگاه ، سه ساعت ، شش ساعت و یازده ساعت بود. مجموع میزان مطالعه این دو در هفته اول به ترتیب ۵۵ و ۶۱ ساعت ، و همچنین در هفته دوم پس از ارائه کارگاه به ترتیب ۶۷ و ۶۴ ساعت بود!

کیس شماره سه فردی بود که به مدت شش ماه قصد یادگیری زبان یک زبان برنامه نویسی کامپیوتر را داشت. او محتوای آموزش ویدئویی آن زبان برنامه نویسی  را هم تهیه کرده بود اما مدام از زیر شروع یادگیری آن در میرفت و به بعد موکول میکرد. بعد از شش ماه به تعویق انداختن ، تنها ظرف دو هفته ی بعد از کارگاه ، دیدن آن آموزش را به اتمام رساند!

تنبلی صرفا مربوط به یک مقطع خاص از زندگی نیست و اگر درمان نشود تا آخر عمر و در مسائل گوناگون یقه فرد را ول نخواهد کرد ، اگر بپذیریم اساس موفقیت در جهان کنونی بر مبنای رقابت است ، یاد گرفتن اینکه چگونه تنبلی را در خود از بین ببریم و با تمام توان به سمت هدف حرکت کنیم برای هر انسانی یک برگ برنده بزرگ در رقابت با دیگران ایجاد خواهد کرد.

 

 

چطور میتوان فیلم این کارگاه را تهیه کرد؟

پس از کلیک بر روی گزینه خرید و وارد کردن کد تخفیف و پرداخت مبلغ ، بلافاصله به سایت منتقل میشوید و لینک دانلود فیلم برای شما نمایش داده میشود. همچنین چنانچه با موبایل یا تبلت اقدام به خرید و دریافت این ویدئو میکنید باید نرم افزار winrar را برای باز کردن فایل فشرده در م وبایل خود داشته باشید. این نرم افزار را برای گوشی های اندرویدی میتوانید از کافه بازار [اینجا] دانلود کنید.

 

این کارگاه در حال حاظر موجود نیست و پس از بازنگری مجددا عرضه میشود

 

 

در صورت بروز هر گونه مشکل در زمینه خرید یا دانلود به آی دی پشتیبانی فنی سایت در تلگرام که در پایین وب سایت درج شده است پیام دهید

 

28 دیدگاه

 1. سلام. من هشت روز پیش کارگاه رو خریدم (همونی ام که لینکش خراب بود برام درستش کردین) هنوز به اون تایمی که شما گفتین کیس های آزمایشتون جواب گرفتن نرسیدم ولی حس میکنم مثل آدمی که یخ زده بودم روز به روز یخم داره آب میشه. تازه دیروز رسیدم به ۸ ساعت ولی برا منی که قبلا صفر بودم واقعا عالیه

  • با سلام و تشکر از نظر شما ، بسیار ممنون خواهیم بود اگر نتایج دو هفته و چهار هفته بعد رو هم برامون بفرستین. ایمیلی در این مورد براتون ارسال شد لطفا اینباکس و پوشه اسپم ایمیلتون رو چک کنید.

 2. با سلام. تبریک ویژه و آرزوی تداوم موفقیت

 3. برنامه اقدامی که گفتین خیلی خوب بود. کاش از تابستون این فیلم رو میدیدم…

 4. سه روزه برنامه اقدامی که گفتین رو شروع کردم دارم بال در میارم:)) الان ساعت ۱۲:۳۰ هست امروز رکورد زدم نزدیک ۱۱ ساعت خوندم
  مامانم امروز میگفت چت شده یهو 😀

 5. سلام ..فک کنم این کارگاه برا من عالی باشه ..چون متاسفانه من خیلی پرانگیزه و پراراده ام اما در عمل و تلاش افتصاحم .
  ولی توروخدا حداقل واسه من تخفیف بیشتری بزارید، شاید این کارگاه بتونه زندگیمو تغییر بده ولی هززنش واسه من بشخصه زیاده .

 6. ببخشید من ایمیلمو میزنم چرا قبول نمیکنه همش میگه قبل از این@ نباید این باشه《》درحالی که ایمیل من همچین چیزی نداره

  • با سلام. ایمیل شما مشکلی نداره ، در وارد کردنش دقت کنید
   ضمنا میتونید از ادرس ایمیلی دیگر استفاده کنید. در صورت هر گونه مشکل اطلاع دهید.

 7. Slm mn pardakht kardm hazinaro Email hm oomade vli vghti mizanm roo link minvise mahdoodiat dawnload dare in file chikar konm??

 8. سلام من باوتنبلی و سست ارادگی ک دارم الان ۳ساله پشت کنکورم ? دو روز خوب میخونم درسو بقیه روزا درسا رو ول میکنم ..هرچی همـبه مشاورم میگم اینشکلیم میگه فقط باید بخونی? بخدا دلم میخواد دندونپزشکی بیارم و توانشو در خود میبینم ، اما تو عمل ضعیفم .. توروخدا بگید این فایل و کارگاه واقعا بدرد من میخوره؟؟میتونه مرض منو درمان کنه?؟

  • درود. قطعا صرفا با دیدن یا شنیدن یک چیز مشکلی از شما حل نمیشود. در مورد اثر گذاری این کارگاه، حداقل برای سه فرد که اطمینان داریم راهکار های این کارگاه را با دقت اجرایی کرده اند اثر گذاری بسیار مطلوبی مشاهده شده است.

 9. سلام
  من برای خرید بسته اشتباها مبلغ رو دو بار پرداخت کردم و اینکه بعد از ۶ ساعت هنوز بسته به ایمیلم فرستاده نشده
  چکار کنم؟!

  • با سلام. نگران نباشید ، تراکنش شما ناموفق بوده و علت اینکه پس از چک کردن سه گردش آخر حساب مبلغ پرداختی را دو بار میشنوید این نیست که دو بار مبلغ پرداخته شده است ، بلکه به این علت است که طبق روال شاپرک تراکنش های ناموفق حداکثر ظرف ۲۴ ساعت به حساب خریدار بازگردانده میشود. در واقع یک بار کسر مبلغ را میشنوید و یک بار بازگشت همان مبلغ به حسابتان.
   برای هماهنگی و حل مشکل ایمیلی برای شما ارسال شد.

 10. به آی دی پشتیبانی فنی که در پایین سایت درج شده است در پیام رسان تلگرام پیام دهید

 11. سلام من مطالعه میکنم و میخونم اما زودخسته میشم ومیخوام هرچی ک توذهنمه برااجرایی کردن اتمام درسهام عمل کنم وتست زدنمو زیادکنم بااین درمان واقعا برام تاثیرگذاره ؟؟؟؟?

 12. سلام من واقعا ممنونم…الان سه روزه دارم میخونم ساعت مطالعم ۵ ساعت…هرروز بیشترش میکنم…برا منی که ماکسیمم ۲ ساعت بودم خیلی خوبه
  واقعا مفیده..کاش زودتر خریده بودمش

 13. سلام و خیلی ممنون از کارگاه مفیدتون!میخاستم اگر امکانش باشه با جناب علی جعفری مدرس این دوره یک جلسه مشاوره تلفنی داشته باشم.میدونم نباید شماره بنویسم لطفا با ایمیل یا همینجا پاسخ بدید.
  متشکرم

 14. من دیروز خرید کردم یه بار هم تو قسمت تماس باما پیغام گذاشتم ولی هنوز فایل برام ایمیل نشده.
  پیگیری بشه

  • با سلام. خرید شما ناموفق بوده است و وجه پرداختی نیز بصورت خودکار به حساب شما بازگشته است. چنان چه تمایل به خرید دارید مجددا اقدام کنید. ضمنا از آنجایی که شما در زمان تخفیف اقدام به خرید کرده اید میتوانید با تماس با آی دی پشتیبانی سایت در تلگرام که در پایین وب سایت درج شده است درخواست کد تخفیف کنید.

 15. هم اکنون ایمیل خود را چک کنید. در صورت بروز مشکل مجدد به آی دی پشتیبانی سایت در تلگرام که در پایین سایت درج شده است پیام دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *